DLACZEGO WARTO JEŹDZIĆ NA NARTACH?

Jazda na nartach z Hski

Argumentów zachęcających do jazdy na nartach jest tyle, ilu narciarzy. Dla jednych najważniejszy jest aktywny styl życia i możliwość trenowania swojego ciała. Inni kładą nacisk na spalanie tkanki tłuszczowej i swój ogólny wygląd. Dla jeszcze innych najcenniejsza jest możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi oraz szansa poznania nowych, ciekawych ludzi. Każda z tych motywacji jest prawdziwa. Narciarstwo, podobnie jak każda inna forma spędzania czasu w górach, wymyka się prostym definicjom. Jazda na nartach jest połączeniem uczucia, sztuki i techniki. To jednocześnie podstawowa zasada, która przyświeca naszym instruktorom.

Miłość do gór

Wszystko, co najpiękniejsze w narciarskim zjeździe, wiąże się z naturą. Nikt, kto szczerze nie pokocha gór i nie postara się ich zrozumieć, nie może liczyć na to, że zapanuje nad nartami. Rozumie to każdy, kto choćby raz w życiu miał okazję stanąć na zboczach Rafaczówki w Harendzie. Malownicze stoki kuszą i zapraszają do spróbowania swoich sił. Nasi instruktorzy są od tego, żeby pomóc zrealizować marzenia każdego człowieka, który chciałby przeżywać narciarskie przygody.

Indywidualne podejście

Osoby prowadzące u nas kursy oraz szkolenia są doświadczonymi instruktorami, którzy pracowali z narciarzami o różnych poziomach zaawansowania. Na stoku każdy narciarz wart jest tyle samo. Nie jest wcale ważne, czy opanowana technika pozwala mu na jazdę po trasach zielonych, czy też może spróbować czarnych tras, przeznaczonych dla ludzi bardzo dobrze jeżdżących. Na dowolnym etapie zawsze coś można ulepszyć, podpowiedzieć czy też poprawić. Indywidualne podejście do każdej osoby jest podstawą efektywnego szkolenia. Najważniejszą umiejętnością, którą można zdobyć na stoku, jest akceptacja własnych braków, połączona z chęcią ich eliminacji.

Białe szaleństwo

Nawet po kilkudziesięciu zjazdach nie można uwierzyć, że zna się trasę na tyle dobrze, żeby pozwolić sobie na rutynę. Wtedy najprostszy stok może ukarać doskonałego ale zbyt pewnego siebie narciarza. Uczymy koncentracji, właściwego odczytywania docierających sygnałów i umiejętności odpowiedniego wykorzystywania przyswojonej w czasie szkoleń techniki. Staramy się pokazać jak piękne może być narciarskie szaleństwo i wykorzystujemy różne formy szkolenia, pozwalające dotrzeć do każdego kursanta, niezależnie od jego wieku, możliwości i rzeczywistych umiejętności.

Odpowiedzialność

Narty są pełne sprzeczności. Żeby móc szybko jeździć, trzeba się nauczyć hamowania, zarówno tego aktywnego, jak pasywnego czy korygującego. Czysta technika jazdy na nartach stanowi jedynie element faktycznych umiejętności każdego narciarza. Prawdziwa sztuka polega na wyczuciu własnych możliwości i zdolności przeliczania zamiarów na siły. Na stoku liczy się odpowiedzialność. Za siebie i za innych. Właśnie dlatego tak ważne jest profesjonalne szkolenie, pod okiem instruktorów.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.