Aktualne informacje na temat sezonu zimowego 2020/2021 w związku z COVID-19

Strona będzie aktualizowana, aby dostarczać najnowszych informacji

Ostatnia aktualizacja: 1.12.2020

DRODZY GOŚCIE!

Start sezonu narciarskiego w Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane odbędzie się 17 grudnia – jak zwykle otwieramy się z gościnnością i najwyższą jakością! Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym ponownie zobaczymy się na stoku Harenda w Zakopanem i będziemy mogli wspólnie cieszyć się z dzieciakami, rodzicami i dziadkami białym szaleństwem.

 

 

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców jest najwyższym priorytetem HSKI. Z tego powodu wszystkie wytyczne dotyczące Covid-19, które są narzucane przez rząd Polski, są ściśle przestrzegane. Rząd ogłosił już wytyczne na nadchodzący sezon zimowy. Specjalna do tego powołana grupa w HSKI,  również jest gotowa do przyjęcia naszych gości w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

 

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Państwu bezpieczny i niezapomniany urlop zimowy w HSKI. Nadal nie jesteś pewien swojego zimowego wyjazdu? Jesteśmy tu dla Ciebie, aby przedstawić wszystkie aktualne informacje o środkach i wytycznych dotyczących COVID-19.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Zaplanuj swój bezpieczny wypoczynek z HSKI

Bezpieczeństwo naszych gości

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, pracowników i mieszkańców jest najwyższym priorytetem dla HSKI. Z tego powodu wszystkie wytyczne dotyczące Covid-19, które są ustalone przez rząd polski, są ściśle przestrzegane. Rząd ogłosił wytyczne na nadchodzący sezon zimowy. Specjalnie powołana grupa zadaniowa HSKI jest gotowa na przyjęcie Państwa w ściśle określonym reżimie sanitarnym.

 

Wszystkie nasze działania mają na celu podnieść bezpieczeństwo naszych gości, pracowników i mieszkańców. Chcemy zbudować poczucie bezpieczeństwa w naszej szkole, dlatego będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiegać możliwym infekcjom i nie dać szansy pandemii Covid-19 w HSKI oraz na Harendzie w Zakopanem! Mamy nadzieję, że nasze wysiłki nie pójdą na marne i że wszystkim gościom możemy zaoferować miły i bezpieczny wypoczynek w naszym regionie.

Wytyczne w Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane

We wszystkich zamkniętych pomieszczeniach należy nosić ochronę ust i nosa. Obejmuje to poczekalnie, kasy, sklepy, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkołę narciarską HSKI, restauracje. W obszarach wejściowych do wymienionych będą dostępne urządzenia do dezynfekcji.

 

Restauracje samoobsługowe oraz usługowe: Należy nosić ochraniacze ust i nosa w strefie wydawania rzeczy, w strefie wolnej a także toaletach.

 

Restauracje będą działać jedynie w formie serwowania dań na wynos..

 

Na wyciągach krzesełkowych, orczykowych oraz wyciągu taśmowym na terenie Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane wymagana jest ochrona ust i nosa. Dzięki temu wyciągi krzesełkowe mogą być odpowiednio obsadzone (np. 4 osoby na 4 osobowym krześle kolei krzesełkowej w przypadku rodziny, przypadku braku pokrewieństwa 2 osoby na 4-osobowym krzesełku) Wszystkie urządzenia znajdują się na świeżym powietrzu. Na wszystkich wyciągach czas przejazdu jest poniżej krytycznego czasu 15 minut.

 

Wszyscy pracownicy w Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane, którzy mają kontakt z gośćmi (kolejki linowe, restauracje, wypożyczalnie, szkoła narciarska HSKI, sklepy) są poinstruowani, aby nosić ochronę ust i nosa. Na wszystkich wejściach i wyjściach są umieszczone tablice informujące o środkach ostrożności. Odpowiednie komunikaty w języku polskim i angielskim dodatkowo informują gości o środkach ostrożności.

Wytyczne obowiązujce w szkole HSKI

Ochrona ust i nosa oraz dezynfekcja rąk

We wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych, niezależnie od wymogów prawnych, od naszych pracowników i gości w wieku powyżej 6 lat oczekuje się noszenia ochrony ust i nosa. Oczekuje się również dezynfekcji rąk podczas wchodzenia i wychodzenia z naszego obiektu. Chronimy się nawzajem. Dotyczy to w szczególności wnętrz w następujących pomieszczeniach: wszystkie punkty sprzedaży w szkole narciarskiej HSKI, Klub Pingwina, sklepy. Wszystkie punkty sprzedaży i recepcje będą wyposażone w szyby zabezpieczające.

Przed każdym wejściem jest instrukcja jak należy postępować w celach bezpieczeństwa w związku z COVID-19.
Każdy klient jest zobowiązany wypełnić krótki protokół COVID-19, mający na celu zwiększyć bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników.

 

Pomieszczenia szkoły HSKI są codziennie dezynfekowane oraz czyszczone. Obsługa szkoły znajduje się za szklaną szybą aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych gości, jak i Biura Obsługi Klienta.

 

Bezpłatne anulowanie do 48 godz

Jeśli pomimo wszystkich środków ostrożności w krótkim czasie poczujesz się źle lub być może nie poczujesz się w 100% sprawny, szkoła narciarska HSKI oferuje bezpłatną opcję anulowania wszystkich kursów narciarskich zarezerwowanych online do 48 godzin przed rozpoczęciem kursu bez podawania przyczyny.

Zajęcia narciarskie i snowboardowe w szkole HSKI

HSKI kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, poprzez działania prewencyjne i inwestycje w rozwiązania mające na celu zminimalizować ryzyko wystąpienia COVID-19.

 

 1. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, przez co ryzyko wystąpienia COVID-19 jest minimalne.
 2. Spotkania z instruktorami mają miejsce w wyznaczonych strefach.
 3. Miejsca spotkań zostały powiększone, aby uniknąć większych grup podczas oczekiwania na instruktora.
 4. Podczas zajęć w strefach kolejki do wyciągów oraz na wyciągu krzesełkowym, klienci mają obowiązek zakrycia ust oraz nosa.
 5. W przypadku zajęć grupowych, grupy nie przekraczają 8 osób na świeżym powietrzu co jest zgodne z prawnymi limitami i nie zwiększa ryzyka wystąpienia COVID-19.
 6. Podczas narciarskich i snowboardowych zajęć grupowych nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, jeśli tylko bezpieczna odległość 1,5 m jest zachowana.
Klub Pingwina - kursy i przedszkole narciarskie HSKI

Nasz program dla dzieci jest szczególnie przez nas traktowany jako priorytetowy w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania wystąpienia COVID-19. Dzieci i rodzice mają się u nas czuć wyjątkowo, a pobyt ma być ich wymarzonym czasem spędzonym w Zakopanem.

 

Zaznaczamy że zajęcia szkoleniowe prowadzone są na świeżym powietrzu przez co ryzyko wystąpienia COVID-19 jest minimalne.

 

 1. W pierwszy dzień przed rozpoczęciem zajęć rodzice/opiekuni dziecka zobowiązani są wypełnić krótki formularz COVID-19.
 2. Na wejściu oraz na terenie Klubu Pingwina umieszczone są stacje do dezynfekcji oraz instrukcje jak należy postępować w celach bezpieczeństwa w związku z COVID-19.
 3. Miejsca spotkań z instruktorami zostały powiększone, aby zmniejszyć ilość osób w jednym miejscu oczekujących na instruktora.
 4. Codziennie Klub Pingwina jest dezynfekowany oraz czyszczony celem wyeliminowania ryzyka wystąpienia COVID-19.
 5. Na terenie Klubu Pingwina dla osób nie uczestniczących w zajęciach narciarskich obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania zasad według instrukcji HSKI.
 6. Zajęcia odbywają się w grupach max do 8 osób przez co spełnione są wszelkie wymagania prawne dotyczące grup.Podczas szkolenia na świeżym powietrzu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez dzieci powyżej 6 roku życia jeśli tylko bezpieczna odległość 1,5m zachowana.
 7. Dzieci powyżej 6 roku życia podczas zajęć przebywające w strefach kolejki do wyciągów oraz na wyciągu krzesełkowym mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa.
 8. Atrakcje dla dzieci odbywają się bez przeszkód według instrukcji HSKI. Urządzenia na atrakcjach są dezynfekowane.
 9. Obiady podczas zajęć zostały zlikwidowane zgodnie z wytycznymi rządowymi, które nakazują działalność restauracji tylko w formie serwowania dań na wynos.
 10. Imprezy dodatkowe w Klubie Pingwina zostały zlikwidowane ze względu na silne ograniczenia jakie zostały ustalone przez rząd.
 11. Zawody na koniec kursu odbywać się będą bez przeszkód.
 12. Kurs podstawowy został zlikwidowany i zostaje jedynie opcja kursu ekonomicznego
 13. Wszelkie nagrody oraz elementy rzeczowe są wcześniej przygotowane według wytycznych zapobiegających wystąpieniu Covid-19.

 

Klub Pingwina jest gotowy na przyjęcie naszych najmniejszych gości w sezonie 2020/2021! 
Zapraszamy!

Instruktorzy HSKI

Nasza szkoła dba przede wszystkim o bezpieczeństwo instruktorów, aby mogli codziennie przekazywać wam tajniki wiedzy jazdy na nartach i snowboardzie

 

 1. Instruktorzy są pod stałą kontrolą bezpieczeństwa.
 2. Każdy z instruktorów przed zajęciami i po zajęciach ma obowiązek dezynfekcji rąk.
 3. Każdy z instruktorów w strefie postoju, kolejki do wyciągów, na wyciągu krzesełkowym ma obowiązek zarywania ust i nosa.
 4. Każdy z instruktorów codziennie odbywa wywiad sanitarny celem zmniejszenia ryzyka wystąpienia COVID-19.
 5. Nasi instruktorzy przebywają w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, które kilka razy dziennie są dezynfekowane oraz wietrzone.
 6. Instruktorzy podczas zajęć informują swoich kursantów jak należy postępować aby uniknąć ryzyka wystąpienia COVID-19.
 7. W przypadku najmniejszych podejrzeń u naszego pracownika natychmiast zostaną przeprowadzone testy w kierunku wystąpienia COVID-19.

Instruktorzy HSKI charakteryzują się wysokim profesjonalizmem podczas prowadzonych zajęć. Mogą Państwo czuć się bezpiecznie, ponieważ od wielu lat bezpieczeństwo to element który nas wyróżnia!

Co jest respektowane przez HSKI jako zakrycie ust i nosa?

Oprócz konwencjonalnych masek ochronnych na usta i nos, dodatkowo można również stosować, maski narciarskie, bandany, ochraniacze, chusty rurkowe itp. Ważne jest, aby usta i nos były całkowicie zakryte, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się kropelek podczas mówienia, kaszlu i kichania.

Z kim mogę się kontaktować w przypadku dodatkowych pytań?

Z HSKI można skontaktować się:
– od 8:00 – 16:00 poza sezonem narciarskim od poniedziałku do piątku
– od 8:00 – 20:00 w trakcie sezonu narciarskiego 7 dni w tygodniu od 8:00 do 20:00

Numer telefonu: +48 517 936 328 
e-mail: info@hski.pl

JUŻ TERAZ WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ DLA CIEBIE

Kursy dla dzieci

8

Kursy dla dorosłych

dorosli wyjazdy

Wyjazdy w Alpy

DSC01438