FAQ / Pytania i odpowiedzi

Lokalizacja Szkoły Narciarskiej HSKI

Gdzie znajduje się Szkoła Narciarska HSKI ?

Nasza szkoła narciarska znajduje się na Ośrodku Narciarskim Harenda-Zakopane, ul. Harenda 21, około 2 km od centrum miasta Zakopane. Nasze biuro znajduje się w budynku Karczmy „U Curusia” od strony wyciągów orczykowych.

Czy w Szkole Narciarskiej HSKI jest przechowalnia bagażu?

Niestety Szkoła Narciarska HSKI nie prowadzi przechowalni bagażu.

Czy szkoła prowadzi wypożyczalnię sprzętu narciarskiego/snowboardowego?

Szkoła Narciarska Hski nie prowadzi wypożyczalni sprzętu narciarskiego.
Na Ośrodku Narciarskim Harenda Zakopane znajduje się kilkanaście wypożyczalni sprzętu narciarskiego dla dzieci, które profesjonalnie dobiorą sprzęt dla wieku, wzrostu i umiejętności dziecka. Najbliższe wypożyczalnie znajdują się tuż obok Biura Szkoły Narciarskiej HSKI pod wyciągami orczykowymi. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji sprzętu narciarskiego gdyż na pewno go nie zabraknie!

Rezerwacja szkolenia indywidualnego z instruktorem

Czy należy wcześniej rezerwować szkolenie indywidualne z instruktorem?

Szkolenie z instruktorem najlepiej zarezerwować przed planowanymi zajęciami zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia, okresu noworocznego jak i w okresie ferii szkolnych. Rezerwacja pozwoli Państwu na dostępność instruktorów w wybranym przez Państwa terminie oraz godzinie. Bardzo często zdarza się że osoby chcące skorzystać z usług naszych instruktorów bez wcześniejszej rezerwacji nie mogą odbyć takich zajęć, ponieważ instruktorzy są już zajęci przez osoby które zarezerwowały już wcześniej zajęcia. Wcześniejsza rezerwacja daje Ci gwarancję terminowego odbycia się zajęć z wybranym przez ciebie instruktorem.

Jak mogę dokonać rezerwacji szkolenia indywidualnego z instruktorem?

Rezerwacji możesz dokonać za pomocą formularza rezerwacyjnego dostępnego na stronie www.hski.pl, telefonicznie pod numerem telefonu +48 517 936 328 lub w biurze Szkoły Narciarskiej Hski. W każdym przypadku rezerwację należy opłacić w Biurze Szkoły Narciarskiej Hski najpóźniej na 1h przed rozpoczęciem szkolenia w przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie anulowana automatycznie przez system.

Kiedy i gdzie należy opłacić zarezerwowane szkolenie indywidualne z instruktorem?

Wcześniej zarezerwowane szkolenie indywidualne należy opłacić najpóźniej na 1h przed jego rozpoczęciem w przeciwnym razie zostanie ono anulowane automatycznie przez system. Opłaty należy dokonać gotówką w  Biurze Szkoły Narciarskiej Hski, które znajduje się pod wyciągami orczykowymi w budynku karczmy „U Curusia”.

Przygotowanie do szkolenia indywidualnego z instruktorem

Co potrzebuję do rozpoczęcia szkolenia indywidualnego z instruktorem?

Do szkolenia indywidualnego z instruktorem należy mieć przygotowane:
– opłatę za szkolenie indywidualne
– sprzęt narciarski/snowboardowy
– karnet na wyciąg dla siebie (przejazdy wyciągami dla instruktorów pokrywa szkoła narciarska),
– ciepła odzież narciarska/snowboardowa
– no i oczywiście wielkie chęci 🙂

Czy można u was wypożyczyć sprzęt narciarski / snowboardowy?

Nasza szkoła nie prowadzi wypożyczalni. Można jednak wypożyczyć sprzęt narciarski na miejscu na Ośrodku Narciarskim Harenda-Zakopane. Wypożyczalnie znajdują się po obu stronach naszego biura i nie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja. Wypożyczalnie posiadają cały asortyment sprzętu narciarskiego i snowboardowego w cenach od 30 PLN do 40 PLN za dobę/komplet (narty, buty, kijki, kask) oraz 10 PLN za godzinę/komplet. Do najbliższej wypożyczalni jest zaledwie 5 m.

Czy można u was kupić karnet narciarski?

Karnet na wyciągi narciarskie można zakupić w kasach, które znajdują się obok szkoły – cennik:
http://www.harendazakopane.pl/pl/home/cennik

Jaki rodzaj karnetu najlepiej wykupić na czas trwania szkolenia induwidualnego z instruktorem?

W Ośrodku Narciarskim Harenda istnieją różne rodzaje karnetów czasowych: godzinne, jedno i wielodniowe. Za każdą kartę na wyciąg obowiązuje kaucja zwrotna 10 zł do odebrania w kasie wyciągu.

Co zawiera cena za szkolenie indywidualne z instruktorem?

Cena za szkolenie z instruktorem zawiera:
– 55 min szkolenia narciarskiego
– wejście na wyciągi poza kolejnością

Ponadto Szkoła Narciarska Hski pokrywa przejazd wyciągami dla instruktora.
*Cena nie zawiera sprzętu oraz karnetu narciarskiego, które należy mieć już przygotowane na rozpoczęcie zajęć.

Czy instruktor pomaga w doborze sprzętu narciarskiego?

Nie ma potrzeby aby instruktor pomagał w doborze sprzętu narciarskiego. Wszystkie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego na Ośrodku Harenda-Zakopane posiadają odpowiednio wyszkolonych pracowników, którzy pomogą w odpowiednim doborze sprzętu.

Szkolenie indywidualne z instruktorem

Czy wasi instruktorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje?

Nasza szkoła od 2005 roku regularnie otrzymuje Licencję Polskiego Związku Narciarskiego A+B, co upoważnia ją do prowadzenia działalności w zakresie szkoleń narciarskich/snowboardowych, prowadzenia kursów kadrowych. Szkoły mające wspomnianą Licencję Polskiego Związku Narciarskiego nie mogą zatrudniać instruktorów, którzy nie posiadają stosownych uprawnień, stąd też w naszej szkole cała kadra instruktorska posiada aktualne uprawnienia oraz ubezpieczenie. Szkoła Narciarska HSKI również posiada stosowne ubezpieczenia.

Na jakich stokach odbywa się szkolenie?

Szkolenia dla początkujących odbywają się na stokach o płaskim nachyleniu o długości 80m, oraz 200m z oznaczeniem tras jako niebieskie i zielone.
Szkolenia dla zaawansowanych odbywają się na stokach o długości 400m, oraz 1000m z oznaczeniem jako trasy czerwone i czarne.

Gdzie spotykam się z instruktorem?

Z instruktorem spotykasz się przed budynkiem Szkoły Narciarskiej HSKI po wcześniejszym opłaceniu szkolenia w biurze szkoły. Szkoła zlokalizowana jest w budynku Karczmy „U Curusia” przy wyciągach orczykowych na Ośrodku Narciarskim Harenda Zakopane.

Ile lekcji potrzebuje aby nauczyć się jeździć?

Wszystko zależy od indywidualnych możliwości motorycznych każdego kursanta. Nasze zajęcia prowadzone są według aktualnego programu narciarstwa zjazdowego Sitn PZN. Aby można było wykonać podstawowe ruchy na nartach, bądź snowboardzie potrzebne są (średnio) 3h lekcyjne. W momencie kiedy zależy Ci aby nauczyć się dobrze jeździć na nartach należy zdecydować się na większą ilość godzin, na które mamy przygotowane atrakcyjne oferty.

Sprawdź na filmie na jakim jesteś poziomie

Dla dzieci

Od jakiego wieku dzieci mogą zaczynać jazdę na nartach a od jakiego wieku na snowboardzie?

Dzieci chcące nauczyć się jeździć na nartach zapraszamy już od 3 roku życia na specjalnie stworzone dla tej grupy wiekowej kursy Bambini 3-lata, które prowadzimy w formule 60% zabaw, 40% nauki.
Dzieci w wieku od 4-12 lat  zapraszamy na specjalny program edukacyjny – 6 dniowe kursy dla dzieci z Pingwinem Hski prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w naszej szkole.

Czy można wypożyczyć sprzęt dla dziecka np. w wieku 3 lat. Czy lepiej wypożyczyć czy kupić?

Na Ośrodku Narciarskim Harenda-Zakopane znajduje się kilkanaście wypożyczalni, które są wyposażone są w sprzęt dla dzieci od nawet 2 roku życia i więcej. Sprzętu nie trzeba wcześniej rezerwować.
Najlepiej wypożyczyć sprzęt narciarski ponieważ dziecko dorasta więc nie ma potrzeby ponosić kosztów w związku z zakupem sprzętu narciarskiego.

Jacy instruktorzy prowadzą zajęcia z dziećmi i na jakim rodzaju stoku?

Zajęcia z dziećmi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jest to osobna grupa instruktorów specjalnie wydelegowana do pracy z najmłodszymi. Zajęcia prowadzone są na stokach o bardzo płaskim nachyleniu o oznaczeniu tras: zielona, niebieska. Wyciągi przeznaczone do nauki dla najmłodszych są o długości 80m (wyciąg orczykowym o niskim prowadzeniu z wydzieloną trasą tylko dla najmłodszych, oraz w parku dla dzieci) oraz wyciągu o długości 220 m  (wyciąg orczykowy o wysokim prowadzeniu). Dla dzieci o większych umiejętnościach proponujemy zajęcia na stokach stromszych o oznaczeniach tras jako: czerwone i czarne. Wyciąg orczykowy oraz wyciąg krzesełkowy.

Jakie kursy prowadzicie dla dzieci i gdzie?

Prowadzimy szereg kursów dla dzieci, ponieważ nasi najmłodsi sportowcy to najważniejsze osoby na nartach! Prowadzimy kursy feryjne, kursy weekendowe, oraz szkolenia indywidualne. Przygotowany mamy również dla naszych najmłodszych park Pingwina HSKI gdzie znajduje się przedszkole dla najmniejszych – zobacz ofertę. Wszystko prowadzimy na Ośrodku Narciarskim Harenda – Zakopane.

Czy działa u was Park dla dzieci i dla jakiej grupy wiekowej jest on przeznaczony?

Tak działa u nas park dla dzieci który jest przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 lat gdzie bawią się i uczą się nasi najmniejsi sportowcy. W parku dla dzieci jest szereg przeszkód, gier i zabaw dla najmłodzych.

Noclegi w pobliżu Szkoły

Czy można znaleźć noclegi w pobliżu waszej Szkoły?

Tak można w tym celu zapraszamy do specjalnie przygotowanego działu – tutaj.